o strelnici

Strelnica "Lazisko" vznikla už za bývalého režimu, cca od roku 1978 do roku 2008 na tejto strelnici trénovali len príslušníci československej a neskôr slovenskej armády. Strelnicu prevázdkovala Akadémia ozbrojených síl generála M.R. Štefánika až do roku 2009.Príslušníci armády tu okrem iného trénovali aj streľbu z guľometov, protitankových zbraní a hod granátom.

Vznikom občianskeho združenia Š.K.O.Z, ktoré si okrem iného dalo za cieľ znovu obnoviť priestory bývalej vojenskej strelnice v Lazisku sa začala dlhá a zložitá cesta...V lete 2016 po náročnom byrokratickom boji získalo občianske združenie Š.K.O.Z licenciu na prevádzkovanie strelnice na športové účely.

Športovo strelecký areál Jasná sa nachádza na úpätí pohoria Nízkych Tatier na konci obce Lazisko len 3,5km od Demänovskej doliny.
K strelnici vedie zachovalá asfaltová cesta prejazdná osobným motorovým vozidlom s oploteným parkoviskom priamo v areáli strelnice.

Samotná strelnica je široká cca 50m a dlhá 300m. Týmito rozmermy je najväčšou strelnicou na Liptove!!!

Športovo strelecký areál je určený pre širokú verejnosť či už na športovú streľbu, kondičnú streľbu poľovných združení až po výcvik ozbrojených zložiek. Licencia na prevádzkovanie tejto strelnice umožňuje streľbu zo všetkých krátkych a dlhých palných zbrani bez obmedzenia kalibru, vďaka čomu je zaujímavá aj pre návštevníkov zo širokého okolia. Strelnica zároveň ponúka možnosť nastrelenia dlhej zbrane z nástrelového stola až na vzdialenosť 300m, čo určite ocenia poľovníci a športoví strelci na dlhé vzdialenosti.